• Le chevron_right

„Левски“ със загуба на старта на новия сезон в Първа лига

admin · news.teftera.com / Levski · Saturday, 9 July, 2022 - 19:58

„Левски“ записа загуба на старта на новия сезон в Първа лига. „Сините“ отстъпиха с 1:0 при визитата си на „ЦСКА 1948“ след поадение на Георги Русев в 51-ата минута.

През първата част „сините“ бяха по-активни и създадоха няколко добри голови положения, но не успяха да реализират.

Още в 16-ата секунда „сините“ направиха добра атака. Билал Бари влезе в наказателното поле и падна, но дузпа не бе нямаше. След продължаване на атаката „Левски“ стигна до пряк свободен удар. След центрирането Роналдо игра с глава, но топката се удари в левия страничен стълб.

Новото попълнение на „ЦСКА 1948“ Стефан Цонков получи ранен жълт картон за нарушение срещу Георги Миланов.

В 12-ата минута Билал Бари пусна към Уелтън в ляво, той опита успореден пас към Роналдо, но Джонатан Перейра изби в корнер.

В 21-ата минута Адриан Краев стреля с глава, след ъглов удар, но не успя да уцели вратата.

След още няколко минути игра Левски отново направи добра атака. Уелтън опита красив удар извън наказателното поле. Топката полетя към горния ляв ъгъл, но излезе в аут.

Вторият жълт картон в мача отида при Александър Александров за грубо нарушение срещу Краев.

Гостите направиха нова добра атака в 34-ата минута. Миланов центрира към Бари, но Лазар Марин изби в ъглов удар.

В 44-ата минута Стефан Цонков получи втори жълт и съответно червен картон. Той влезе опасно в краката на Роналдо и Ивайло Стоянов го изгони.

В началото на втората част в игра за „Левски“ влезе Илиян Стефанов, който замени Цунами. Бразилецът получи травма в края на първата част, но успя да доиграе полувремето.

„ЦСКА 1948“ тръгна по-силно през второто полувреме и създаде две добри ситуации.

В 50-ата минута Георги Русев центрира, топката кацна върху гредата, върна се в наказателното поле, Карлос Охене стреля, но я изпрати в аут.

Само 60 секунди по-късно „червените“ поведоха. Октавио подаде към Марио Топузов отляво, той пусна успореден пас към Георги Русев и крилото се озова сам срещу вратаря, вкарвайки за 1:0.

В 60-ата минута Левски създаде първото си опасно положение през втората част. След центриране от ъглов удар Роналдо стреля с глава, но в аут.

В 66-ата минута Филип Кръстев направи пробив в наказателното поле, финтира двама защитници на домакините, стреля, но не уцели вратата.

Постепенно „Левски“ увеличи натиска, опитвайки да изравни резултата. Хосе Кордоба опита далечен силен удар, който Даниел Наумов обаче спаси.

В 77-ата минута Уелтън направи добра атака отляво, шутира, но топката рикошира в защитник и излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение футболист в синьо игра с глава, но Наумов спаси.

След още 3 минути игра „Левски“ отново пропусна. Филип Кръстев пусна към Марин Петков, който стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.

До края „сините“ така и не намериха мачин да реализират и резултатът се запази.

ЦСКА 1948 – Левски 1:0

1:0 Георги Русев 51

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов – 21. Анте Блажевич (73 – 22. Патрик-Габриел Галчев), 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (46 – 14. Илиян Стефанов) – 8. Адриан Краев (73 – 5. Келиан Ван Дер Каап), 30. Филип Кръстев – 7. Георги Миланов, 17. Велтон, 18. Роналдо – 19. Билал Бари (73 – 88. Марин Петков)

Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Нейтън Олдър, 5. Келиан Ван Дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Материалът „Левски“ със загуба на старта на новия сезон в Първа лига е публикуван за пръв път на ПФК Левски София .