• Le chevron_right

Седмична програма на Академия „Левски“

news.teftera.com / Levski · Monday, 16 October - 07:02

Програмата на юношеските формации на Академия „Левски“ за периода 16 – 22 октомври 2023 г. е следната:

21 октомври, събота, 09:00 часа – „Септември“ – „Левски“ – 8-ми кръг – Столично първенство U14, 57 СУ „Св. Наум Охридски“

21 октомври, събота, 16:00 часа – „ЦСКА 1948 III“ – „Левски II“ – 14-ти кръг – Югозападна Трета лига – Национална спортна академия „Васил Левски“

Материалът Седмична програма на Академия „Левски“ е публикуван за пръв път на ПФК Левски София .

Стоилов: Трябва да играем по-умно (ВИДЕО)

admin · news.teftera.com / Levski · Saturday, 9 July, 2022 - 20:46

Наставникът Станимир Стоилов изрази мнението си след загубата на „сините“ от „ЦСКА 1948“.

„Неприятна загуба за нас, особено с оглед развитието на мача. Голямото преимущество през първата част не го увенчахме с успех. Играхме изключително глупаво през последните 30 минути. Но съм доволен от първата част“.

„След като има 17-18 удара е добре от една гледна точка, но пък не влизат. Трябва да играем по-умно, футболът се играе с глава, не само с желание. Мога да си обясня нещата, така, че искахме да контролираме. През средната зона много лесно ни хващаха на контраатака. Миланов бе върнат назад, защото противникът бе застанал много в защита. Играхме глупаво, това е. Прибързвахме също. Всеки искаше да вкара, което беше грешно, нямахме търпение“

„Винаги към „Левски“ трябва да има очаквания. Нормално е хората да искат. Желанието и агресията ги имаше, но трябва да играем по-умно. Не изглеждат нещата толкова лошо, колкото очаквах“, коментира Стоилов.

Материалът Стоилов: Трябва да играем по-умно (ВИДЕО) е публикуван за пръв път на ПФК Левски София .

„Левски“ със загуба на старта на новия сезон в Първа лига

admin · news.teftera.com / Levski · Saturday, 9 July, 2022 - 19:58

„Левски“ записа загуба на старта на новия сезон в Първа лига. „Сините“ отстъпиха с 1:0 при визитата си на „ЦСКА 1948“ след поадение на Георги Русев в 51-ата минута.

През първата част „сините“ бяха по-активни и създадоха няколко добри голови положения, но не успяха да реализират.

Още в 16-ата секунда „сините“ направиха добра атака. Билал Бари влезе в наказателното поле и падна, но дузпа не бе нямаше. След продължаване на атаката „Левски“ стигна до пряк свободен удар. След центрирането Роналдо игра с глава, но топката се удари в левия страничен стълб.

Новото попълнение на „ЦСКА 1948“ Стефан Цонков получи ранен жълт картон за нарушение срещу Георги Миланов.

В 12-ата минута Билал Бари пусна към Уелтън в ляво, той опита успореден пас към Роналдо, но Джонатан Перейра изби в корнер.

В 21-ата минута Адриан Краев стреля с глава, след ъглов удар, но не успя да уцели вратата.

След още няколко минути игра Левски отново направи добра атака. Уелтън опита красив удар извън наказателното поле. Топката полетя към горния ляв ъгъл, но излезе в аут.

Вторият жълт картон в мача отида при Александър Александров за грубо нарушение срещу Краев.

Гостите направиха нова добра атака в 34-ата минута. Миланов центрира към Бари, но Лазар Марин изби в ъглов удар.

В 44-ата минута Стефан Цонков получи втори жълт и съответно червен картон. Той влезе опасно в краката на Роналдо и Ивайло Стоянов го изгони.

В началото на втората част в игра за „Левски“ влезе Илиян Стефанов, който замени Цунами. Бразилецът получи травма в края на първата част, но успя да доиграе полувремето.

„ЦСКА 1948“ тръгна по-силно през второто полувреме и създаде две добри ситуации.

В 50-ата минута Георги Русев центрира, топката кацна върху гредата, върна се в наказателното поле, Карлос Охене стреля, но я изпрати в аут.

Само 60 секунди по-късно „червените“ поведоха. Октавио подаде към Марио Топузов отляво, той пусна успореден пас към Георги Русев и крилото се озова сам срещу вратаря, вкарвайки за 1:0.

В 60-ата минута Левски създаде първото си опасно положение през втората част. След центриране от ъглов удар Роналдо стреля с глава, но в аут.

В 66-ата минута Филип Кръстев направи пробив в наказателното поле, финтира двама защитници на домакините, стреля, но не уцели вратата.

Постепенно „Левски“ увеличи натиска, опитвайки да изравни резултата. Хосе Кордоба опита далечен силен удар, който Даниел Наумов обаче спаси.

В 77-ата минута Уелтън направи добра атака отляво, шутира, но топката рикошира в защитник и излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение футболист в синьо игра с глава, но Наумов спаси.

След още 3 минути игра „Левски“ отново пропусна. Филип Кръстев пусна към Марин Петков, който стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.

До края „сините“ така и не намериха мачин да реализират и резултатът се запази.

ЦСКА 1948 – Левски 1:0

1:0 Георги Русев 51

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов – 21. Анте Блажевич (73 – 22. Патрик-Габриел Галчев), 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (46 – 14. Илиян Стефанов) – 8. Адриан Краев (73 – 5. Келиан Ван Дер Каап), 30. Филип Кръстев – 7. Георги Миланов, 17. Велтон, 18. Роналдо – 19. Билал Бари (73 – 88. Марин Петков)

Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Нейтън Олдър, 5. Келиан Ван Дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Материалът „Левски“ със загуба на старта на новия сезон в Първа лига е публикуван за пръв път на ПФК Левски София .

Групата на „Левски“ за мача с „ЦСКА 1948“

admin · news.teftera.com / Levski · Saturday, 9 July, 2022 - 09:33

Група от 18 футболисти определи старши треньорът на „Левски“ Станимир Стоилов за срещата от 1-ия кръг на Първа лига срещу „ЦСКА 1948“. Двубоят на стадион „Витоша“ в Бистирца е в събота, 9 юли от 21:00 часа.

Ето и цялата група на „сините“:

Николай Михайлов, Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Анте Блажевич, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Келиан ван дер Каап, Вендерсон Цунами, Нейтън Олдър, Георги Миланов, Андриан Краев, Асен Митков, Илиян Стефанов, Филип Кръстев, Марин Петков, Уелтън, Роналдо, Билал Бари.

Материалът Групата на „Левски“ за мача с „ЦСКА 1948“ е публикуван за пръв път на ПФК Левски София .

Стоилов: Очаквам старт с желание и амбиция!

admin · news.teftera.com / Levski · Friday, 8 July, 2022 - 14:41

Наставникът Станимир Стоилов говори пред медиите преди старта на Първа Лига срещу „ЦСКА 1948“.

„Към този момент всички футболисти с изключение на Ивелин Попов са здрави. След подготвителния период можем трудно да гадаем в проценти колко сме готови. По време на мача ще покажем на какво ниво сме стигнали. „Левски“ не може да си позволи лъкатушене. Утре е денят Х. Нищо не се е променило, трябва да игарем гордо и след положителния сезон трябва да играем на 100%, не говорим дали ще е положителен като резултат, важно е всеки мач откъм желание, битка. Винаги се притеснявам как се представят футболистите ми. Новото начало и новият старт трябва да се защитават с добри игри, ако не се пробудим. Трябва да се принудим да се събудим. Ако „Левски“ стартира както трябва, това ще е положителното.

Думата професионализъм включва и да задоволиш феновете, трябва да стартираме с желание и амбиция, другото ще граничи с безотговорност. В контролите не можем още да даваме оценки. Винаги можем да кажем, че е тренировка и да има оправдание. Официалните мачове са тези, в които се иска повече динамка и да се преодолява напрежението“.

„Имах разговори с Илиян Стефанов. Дано в мачовете покаже нивото си от миналата година. Виждам желание в тренирвоките. Играч трябва да се развива. Не можем да прикриваме истинината, тя винаги побеждава. Ако си млад играч, трябва винаги да се стараеш.

Ако трябва да съм честен, между добрата игра и трите точки, предпочирам играта. Постоянството трябва да се върне. През зимата имах представа, че се развиваме добре. След това имахме добри изяви. Надявам се бързо да се върнем на това ниво. Случайните победи гарантират големи спадове. „Левски“ може да има колебание в резултатите, миналия сезон скочихме повече отколкото е нормално. Преодоляхме проблемите, изиграхме 15-20 финала. Загуба в първенството ни изхвърляше от Европа, загуба за купата ни оставяше без трофей. След като си изиграл 15-20 финала на добро ниво, не виждам къде трябва да се отпускаш. Не видях такава динамика и агресия в контролите, но може да има в официалните мачове.

„ЦСКА 1948“ играе важна роля в първенството. С присъствието на Любослав Пенев се подобри професионализма. Привлякоха добри чуждестранни футболисти. Такива маочве винаги са добре дошли. Първите три гостувания са тежки, но това е опция да стартираме ударно. „Левски“ трябва навсякъде да се чувства като домакин. Винаги съжалявам ако има препятствие за феновете, ако беше на Васил Левски щеше да има 10 000. Винаги имаме ограничение откъм фенове, дори излъчване на мачове“, коментира Стоилов.

Материалът Стоилов: Очаквам старт с желание и амбиция! е публикуван за пръв път на ПФК Левски София .

Билетите за мача с „ЦСКА 1948“ са изчерпани

admin · news.teftera.com / Levski · Friday, 8 July, 2022 - 12:38

Левскари,

Билетите, които ръководството на „ЦСКА 1948“ предостави за мача от 1-ия кръг на Първа лига на 9 юли, събота от 21:00 часа на стадион „Витоша“ в Бистрица са изчерпани.

Бройката на входните талони бе 300 и вече няма наличност от тях в официалния магазин на клуба на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.

Материалът Билетите за мача с „ЦСКА 1948“ са изчерпани е публикуван за пръв път на ПФК Левски София .

Пресконференция на Станимир Стоилов

admin · news.teftera.com / Levski · Thursday, 7 July, 2022 - 07:17

Старши треньорът на „Левски“ Станимир Стоилов ще даде пресконференция преди срещата с „ЦСКА 1948“ от 1-ия кръг на Първа лига. Брифингът ще се проведе в петък, 8 юни от 17:00 часа в мииксзоната на Сектор „В“ на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.

Тренировката на представителния отбор на „Левски“ започва в 17:30 часа.

Материалът Пресконференция на Станимир Стоилов е публикуван за пръв път на ПФК Левски София .

ПРОДАЖБА НА ВИРТУАЛНИ БИЛЕТИ ЗА МАЧА СЪС „ЦСКА 1948“

admin · news.teftera.com / Levski · Wednesday, 6 July, 2022 - 10:18

Левскари,

В събота предстои първият мач от стартиращия нов сезон в Първа лига. „Сините“ гостуват на „ЦСКА 1948“ и нямаме съмнение, че Станимир Стоилов и неговите футболисти ще се радват на безрезервна подкрепа.

В същото време всички левскари ще имат възможността да закупят и виртуални билети.

От днес в продажба са колекционерски талони за срещата от I кръг на Първа лига срещу „ЦСКА 1948“ в събота, 9 юли от 21:00 часа!

Виртуални билети за мача могат да бъдат закупени в официалния магазин на „ПФК Левски“, в мрежата на Eventim и онлайн ТУК !

Да запишем пореден рекорд!

Защото „Левски“ е вечен!

Материалът ПРОДАЖБА НА ВИРТУАЛНИ БИЛЕТИ ЗА МАЧА СЪС „ЦСКА 1948“ е публикуван за пръв път на ПФК Левски София .